Problemli.com a hoşgelsiniz. Burada çözüm bulamadığınız tüm problemlerinize tamamen yardımcı olmak isteyen insanlar tarafından cevap verilir veya bir problemide siz cevaplayabilirsiniz. iyi eğlenceler.

Duran araca çarpan alkollü şahıs ve gelişen olaylar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Temmuz 2017 Hukuki ve Kanuni kategorisinde Ferhat (2,530 puan) sordu

merhabalar 26.07.2017 tarihinde aracım ile gece saat 2 civarinda fethiye - kalkan yolundan kalkana doğru ilerliyordum. Gündüz ailece denize gitmiştik ve 3 - 4 tane kadar bira içmiştim. sonrasında akşam eve gelip duş aldım yemek yeyip gece 1 gibi yola koyuldum. akabinde aracımın gündüz devirdaym hortumunda sorun olduğu için ara ara hararet yapmaktaydı. çukurincir denilen köyü geçtikten sonra aracımın hararet göstergesi yükseldiği için sağa çekerek 4 lü lambalarım ve stop lambalarım açık şekilde aracıma su koyup beklemeye başladım.

Trafik gece saatleri olduğu için yok denecek kadar azdı özellikle aracımı trafik levhası yakınınada park ederek daha belirgin olmasını düşündüm ve yol düz bir yoldu yani baya bi geriden gelen aracıda görebilir ileride giden aracıda görebilecek şekilde. akabinde aracımın içinde hararetin düşmesini bekledim ve beklerken arkamdan bomba patlamış gibi bir ses duydum ve araçtan indim daha sonra bana arka sağ tarafımdan çarpan renault brodway marka bir araç gördüm ve ekiplere haber vererek çağırdım. Daha sonra jandarma bölgesi olduğu için jandarma ve polis trafik ekipleri geldi şahıs alkollüydü yaralandığı ve ambulansla hastaneye götürüldü bense yaralı olmadığım için olay yerinde kaldım. Gelen memurlara aracım hareket halinde olmadığını emniyet şeridinde 4 lü lambalarım ve stop lambalarım yanık bir şekilde arızası olduğu için beklediğimi belirttiğim halde aldığım tepki olarak 10 metre sonra durup araç kullanmıyorum diyenlerde çıkıyor sen zaten haklısın vs. diye üfle dediler bende öğlenden heralde alkol çıkmaz dedim ve bende yasal sınır üstü alkollü çıktım.

Fakat benim aracım hiç bir şekilde seyir halinde değildi ve çekilen resimlerdede aracın bariz emniyet şeridinde olduğu ve ışıkların açık olduğu görünmekte. Görevli memurlar ölçü bile almadı. Gel gelelim arkadaşın aracı pert ve yaralanmalı kaza olduğu için mahkemelik olacağız. Sigorta şirketi benim aracımı yaptıracak fakat bendede alkol çıktığı için banada kusur çıkacak ve buda uğraştırcak.

Sormak istediğim ben şahıstan şikayetçi oldum ve araç kullanmıyordum yada o ayakta duramazken benim konuşmamda dahi bir sorun yoktu mahkemeye çıktığımda ne demeliyim. Vatandaş benim sağ arka tarafımdan vurdu ve ben emniyet şeridinde olduğum halde bile sağımdan girecek kadar hızlı ve araç kullanamaz haldeydi. Bu durumda mahkemede kendimi nasıl savunmalıyım ne demeliyim memurların tespiti iyi yapmadığını emniyet şeridinde araç olduğu halde tutanağı nasıl tuttuklarını söylemediklerini uğraşmadıklarını nasıl anlatabilirim şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Temmuz 2017 Burcu (670 puan) cevapladı
ay geçmiş olsun bence kesin dava edin kazanırsınız
...